Yükleniyor
Kapak Kapatma Makinası ıle hızlı para kazanın
Kapak Kapatma Makinası ıle hızlı para kazanın

Kapak Kapatma Makinası ıle hızlı para kazanın

Kapak Kapatma Makinası ıle hızlı para kazanın 

Kapak Kapatma Makinası işi, aşağıda tartışacağımız farklı modellerimiz olan farklı konteyner kapı modellerini kapatıp sabitlemektir.Üretim hattında, dolum işleminden sonra sıra genellikle son aşama olan Kapak Kapatma Makinası işlemine gelir. Kapak Kapatma Makinası ürün çeşidine göre her biri farklı özellik, işlev ve fiyatlara sahip olan PET şişe kapatma makinesi, cam şişe Kapak Kapatma Makinası, metal kutu ve kapak kapatma... gibi farklı isimlerlegelir. Kapak Kapatma Makinası ürün çeşidine göre her biri farklı özellik, işlev ve fiyatlara sahip olan PET şişe Kapak Kapatma Makinası, cam şişe Kapak Kapatma Makinası, metal kutu ve kapak kapatma... gibi farklı isimlerle anılmaktadır. Turkfill firması en verimli Kapak Kapatma Makinası birine sahiptir.

Kapak Kapatma Makinası avantajları ve iş büyümesi üzerindeki etkisi nelerdir?

Ürün kapatma, üretimin önemli aşamalarından biridir. Çünkü bir fabrikada yapılan tüm üretim aşamaları, eğer sızdırmazlık işlemi yanlış yapılırsa ve nihai ürün kullanılamazsa bir işe yaramaz. Genel olarak kapı kapama cihazının avantajlarından biri üretim süresini kısaltmak ve üretim hızını arttırmaktır. Açıkçası, bu süreç gıda üretiminde daha önemlidir.

Farklı Kapak Kapatma Makinası modelleri

Metal kutuların sızdırmazlığı üç şekilde yapılır: manuel, yarı otomatik ve tam otomatik. Kutuyu mühürlemek için çalışma yöntemine göre seçilen kKapak Kapatma Makinası hem otomasyon seviyesi hem de mühürleme hızı açısından yüksek bir çeşitliliğe sahiptir. Kapak Kapatma Makinası en yaygın ve önemli modelleri şunlardır:

• Manuel veya pedal Kapak Kapatma Makinası
• Yarı otomatik Kapak Kapatma Makinası
• Otomatik Kapak Kapatma Makinası

Tam otomatik Kapak Kapatma Makinası, bir operatöre ihtiyaç duymadan kutu kapatma işlemini tamamen otomatik olarak gerçekleştiren bir  Makinadır. Tam otomatik makinelerde işlem, ürünle dolum kutuların konveyör bant üzerine yerleştirilmesidir. Daha sonra onları bir Mardon ile makineye yönlendiriyoruz.Teneke kutular makineye yerleştirildiğinde, taşıma bandı üzerindeki kol, kutuların varlığını algılar. Kutular geçerken kol sıkıştırılır ve kutular makinenin tepesinden birer birer serbest bırakılır.
Kutular daha sonra bir ray içine yerleştirilir ve kutu giriş yıldızı tarafından pedal plakasına yönlendirilir yönlendirilmez kutunun üzerine yerleştirilir.Yukarıdan basınç altındadırlar.Son olarak cihazın her bir başlığına yerleştirilen ikişer kam ile düzenli ve üç buçuk devir ile birinci ve ikinci işlemler tamamlanır.

Yarı otomatik Kapak Kapatma Makinası farklı özellikleri


Yarı otomatik Kapak Kapatma Makinası, bir operatörün makine düğmesine basmasını gerektirmesi dışında, otomatik Kapak Kapatma Makinası neredeyse benzer bir mekanizmaya sahiptir. Bu Makına kullanımı, operatörün herhangi bir özel uzmanlığa veya eğitime ihtiyacı olmayacak şekildedir ve mühürleme işlemi sadece bir düğmeye basarak yapılır.Kapıları kutuya koymak zorundadır. Makına pedalsız yarı otomatik kapı kayışına sahiptir ve operatör ayak baskısı gerektirmez.

Makine, operatör tarafından bir düğmeye basarak kutunun yerleştirildiği pedal plakasını kaldırır. Yarı otomatik Kapak Kapatma Makinası avantajlarından biri, manuel kapatmadan farklı olarak profesyonel bir operatörün eğitimini gerektirmemesi ve acemi bir operatörün bile bir düğmeye basarak kapatma işlemini kolayca gerçekleştirebilmesidir.

Manuel Kapak Kapatma Makinası

Manuel Kapak Kapatma Makinası, bir operatörün cihazın yerine bir kutu koyarak ve bir pedala basarak sızdırmazlık işlemini gerçekleştirmesini gerektiren bir Makına dır. BuMakına aynı zamanda pedal Kapak Kapatma Makinası olarak da bilinir. Manuel kutu Kapak Kapatma Makinası genellikle atölye üretim hacmine sahip küçük üretim hatlarında kullanılır.

Manuel Kapak Kapatma Makinası nasıl çalışır?

Manuel Kapak Kapatma Makinası çalışma prosedürü, bahsedildiği gibi, operatörün önce kapıyı kutuya koymasıdır. Kutu daha sonra özel bir pedal plakasına yerleştirilir ve daha sonra kutu kapağı tutma diskinin altına gelene kadar ayak basıncıyla yukarı doğru yönlendirilir.
Son olarak operatör, kola bağlı olan birinci ve ikinci hareketli kasnakları kutunun kapağına yakın bir yerde çalıştırarak yan çevirme, presleme ve dikiş işlemini tamamlar.

Kapak Kapatma Makinası fiyatı

Kapak Kapatma Makinası fiyatları otomasyonun türüne göre değişmektedir. Ayrıca aşağıdakiler gibi faktörler:

• Makına kalitesi

• Malzeme tipi

• Seçilen ekipman

• Kapı operatörlerinin sayısı

• Doğrusal veya döner düzenleme

Kapak Kapatma Makinası üretim ve üretim maliyetlerinin artmasında ve azaltılmasında etkilidirler.Yarı otomatik ve manuel Kapak Kapatma Makinası daha ucuz olmasına rağmen uzun vadede operatör ihtiyacının olmaması üretim maliyetlerini düşürmektedir. Çünkü işçi ücretleri genellikle tam otomatik bir Kapak Kapatma Makinası maliyetinden daha yüksektir.

Cam şişeyi Kapak Kapatma Makinası için cihaz

Cam şişe kapağı reçel, yağ, sos, komposto, turşu, ilaç ve bitkisel infüzyon gibi seyreltik ve konsantre sıvıların her türlü şişesini Kapak Kapatma Makinası için kullanılır. Cam kapaklı Kapak Kapatma Makinası tasarımı ve yapımı her bir cam kap için ayrı ayrı yapılmaktadır. Doldurma kısmının işlevi çoğu cihaz için aynıdır ancak Kapak Kapatma  kısmı istediğiniz türe göre değişiklik gösterir. Cam kaplarda indüksiyon contaları şeklinde Pilferprof, plastik, metal ve kavanoz bulunmaktadır. Dolum Kapatma ve Etiketleme Makinaları diğer Makınalar hakkında daha fazla bilgi için turkfill sitesinin ürünler bölümüne girebilirsiniz.

Primo Mese