Yükleniyor
Etiketleme Makinaları kullanmak neden önemlidir?
Etiketleme Makinaları kullanmak neden önemlidir?

Etiketleme Makinaları kullanmak neden önemlidir?

Etiketleme Makinaları kullanmak neden önemlidir?

Günümüzde etiketlerin çeşitli sektörlerde kullanıldığını görmekteyiz, Etiketleme Makinaları kullanımının özellikle önem kazandığı sektörlerden biri de gıda sektörüdür. Ve bir bakıma ürünlerin üzerine yerleştirilen etiketlerin bir ürün için sertifika statüsünde olduğu ve bu nedenle büyük önem taşıdığı söylenebilir.


Gıda sektörünün yanı sıra çeşitli mağazalarda Etiketleme Makinaları ile etiket yapıştırılmış ürünler bulabilir ve alıcılara ürün hakkında bilgi verebilirsiniz.

Ürün etiketleri mutlaka ürün bilgisi içermez ve marka, üretici ve distribütör gibi diğer bilgileri içerebilir.

Ürün etiketi bir veya iki satır uzunluğunda olabilir veya ürünün arkasının tamamını bilgi ile kaplayabilir. Örneğin bir şampuana bakarsanız, arkasında üretim yeri, müşteri hizmetleri, hammaddeler, kullanım yöntemleri, güvenlik talimatları vb. bilgiler bulunur.

Ürün bilgilerini yazdırmak veya yazmak için uygun herhangi bir malzemeden yapılabilirler. Çoğu, tüketim malları için kağıt veya polimerden yapılmış etiketlere basılmıştır.

Bir Etiketleme Makinaları bileşenleri nelerdir?

Fil izi etiketleme cihazları, ana kart, ısı kafası, besleme silindiri, şerit tutucu, etiket tutucu ve besleme motoru gibi çeşitli parçalardan oluşabilir. Fil takip makinelerini kullanarak çok sayıda ürünü kısa sürede etiketleyebilirsiniz; Bu kolayca yapılır ve herhangi bir özel beceri gerektirmez. Öte yandan Etiketleme Makinaları ile çalışmak çok kolaydır.Etiketleme makineleri dokunmatik ekranlarla donatılmış olup çift taraflı, tek taraflı ve döner düz etiketleme modellerinde sunulabilmektedir. - Etiketlemede doğruluğu çok yüksektir. doğruluk ve hızı artırmak için servo motor Türk Elef firmasının yaptığı etiketleme makinesinde kullanılan parçalarda en iyi markalar kullanılmaktadır.

Etiketleme Makinaları çeşitleri

  • Otomatik Etiketleme Makinaları

Bu makine, esas olarak ürünleri çok sayıda etiketlemek için kullanılabilir. Bunun nedeni, otomatik Etiketleme Makinaları, etiketleme için ürünü hareket ettiren bir kayış kullanılmasıdır. Bu ürün, bir nesneye yüksek doğrulukla etiket yapıştırmak istediğinizde kullanılabilir.

  • Yarı otomatik Etiketleme Makinaları

Yarı otomatik etiketleme, kendinden yapışkanlı etiketleri silindir ve kare şeklinde kapların üzerine yapıştıran çok yönlü bir cihaz olarak düşünülebilir.Bu cihazın plastik şişeleri etiketlemek için de kullanıldığını söylemek gerekir. Yarı otomatik etiketin fiber optik ile donatılabileceğini unutmayın.

  • Dikey Etiketleme Makinaları

Dakikada yaklaşık 150 ürün ve makaleyi etiketleyebilen bu cihaz tercih edilen cihazlardan biri olarak kabul edilebilir ancak bu, etiketin boyutuna ve etiketlemek istediğiniz ürünün türüne göre değişir. Bu cihazın tamamen otomatik olduğunu ve kısa sürede daha fazla ürün etiketleyebileceğinizi unutmayın.

  • Yatay Etiketleme Makinaları

Bu makine sabit, doğru ve detaylı etiketlemek istediğiniz ürünleri etiketlemek için kullanılabilir. Bu cihaz ile dakikada 100 ürün etiketleyebilirsiniz.

  • Çift Yön Etiketleme Makinası

Türü veya boyutu ne olursa olsun çeşitli ürünleri etiketlemek için Çift Yön Etiketleme Makinası kullanabilirsiniz. Çok sayıda ürünü etiketlemek için bu cihazı kullanmak kolaydır.

Etiketleme Makinaları satın alırken fiyat, kalite ve istediğiniz kullanım gibi bazı noktaları göz önünde bulundurmalısınız; Ayrıca neredeyse yüksek hıza sahip ve iş sürecinizi hızlandıran bir Etiketleme Makinaları kullanın, diğer yandan ihtiyacınız olan ürün üzerinde daha uzun süre kalabilmek için kaliteli Etiketleme Makinaları tercih etmelisiniz.

Makina Tarkfill'i arayarak size uygun olduğunu düşündüğünüz Etiketleme Makinaları çeşitleri hakkında hızlı ve güvenli bir şekilde bilgi alabilirsiniz.


Primo Mese